Yün halılar, yün ipliklerin otomatik makinelerde veya yün ipliklerin halı dokuma tezgahında dokunması ile meydana gelen halılardır. Gerek makine yün , gerek ise el dokuma yün olsun, kışın evlerimizde sıkça kullandığımız bir halı çeşididir yün halılar.

El dokuma yün halılara örnek vermek gerekirse milli değerlerimiz olan Isparta halısı, Kayseri halısı, Milas halısı, Osmanlı halılarını örnek verebiliriz.

Makine yün halılar ise, günümüz mağazalarında iyi markaların ürettiği değerli halılar kategorisinde gösterebiliriz.

 

PEKİ NASIL YIKANMALI;

 

Yün halılar yıkanırken kesinlikle organik ve katkısız şampuanlar ile yıkanıp iyice dezenfekte esilmelidir. Bildiğimiz üzer yün iplik içerisinde bakterileri çok fazla biriktirir ve bakterilerin çoğalmasına sebep olur. Eğer doğru yıkanıp dezenfekte edilmez ise halınızın çürümesi veya gözle göremeyeceğimiz bakterilerin halınızı yemesi ile göze hoş gelmeye  bir görünüme geçebilir. Yün halılar(özellikle el dokuma) ciddi bir bakım ve sık sık yıkama isteyen bir halı türüdür.

Siz de bizimle irtibata geçip halınıza zarar gelmeden yıkatıp, dezenfekte ettirip gönlünüz rahat bir şekilde kullanabilir ve yün halı bakım önerileri alabilirsiniz

 

Tel: 0 212 624 10 61

: 0 543 620 0 212